Encanto  جدید ترین انیمیشن دیزنی

اذر امسال، استودیوی انیمیشن سازی والت دیزنی Encanto، آخرین انیمیشن از سری آثار کلاسیک خود را منتشر خواهد کرد. تریلرهایی برای Encanto پخش شده ، اما دیزنی برخی از اطلاعات Encanto  را فاش نکرده است تا تماشاگران شگفت زده شوند..

Encanto، داستان خانواده مادریگال را دنبال میکند. خانواده ای که هر یک از اعضای ان  دارای موهبت خاصی هستند. مثل قدرت شفا دادن یا توانایی برقراری ارتباط با حیوانات باشد. این داستان متمرکز بر شخصیت میرابل، تنها عضو از خانواده ای با قدرت های جادویی است که از نعمت برخوردار نیست . میرابل وظیفه دارد جادوی خانواده اش را قبل از اینکه برای همیشه از بین برود نجات دهد.

موسیقی

انیمیشن های موزیکال  دیزنی به خوبی شناخته شده هستند و اگرچه در سال های اخیر دیزنی درگیر ساخت اثار غیر موزیکالی  مانند Zootopia ، Raya و th Last Dragon بوده ، Encanto به فرمول آشنای دیزنی که میراث خود را بر روی آن بنا کرده است، پایبند است. پس از موفقیت Vivo سونی و موانای دیزنی، لین مانوئل میراندا برای نوشتن آهنگ های بیشتری به  دیزنی باز گشته و در کنار ژرمن فرانکو از آهنگسازان کوکو ، همکار می کند.

Encanto

  پس زمینه فرهنگی

دیزنی بارها با تولیدات خود به سراسر جهان سفر کرده است و از مکان های واقعی برای پروژه های خود الهام میگیرد، البته  گاهی اوقات مکان ها کاملا تخیلی بوده اند. Encanto کمی از هر دو را ترکیب می کند. داستان فیلم در واقع در کلمبیا می گذرد و اولین بار است که دیزنی فیلمی با این پس زمینه تولید می کند. خانه جادویی و مناطق اطراف آن بیشتر تخیلی هستند، اما Encanto قول می‌دهد که بازتابی دقیق از کلمبیا باشد، تهیه‌کننده کلارک اسپنسر اشاره می‌کند که اعتماد فرهنگی کلمبیا بخش مهمی از روند ساخت فیلم بوده است.

Encanto  

نویسندگان

همانطور که گفته شد لین مانوئل میراندا یکی از نویسندگان است، اما به جارد بوش و چاریس کاسترو اسمیت نیز باید اشاره کرد.جارد بوش انیمیشن هایی مانند Zootopia و Moana را در کارنامه خود دارد. چاریس کاسترو اسمیت هم در زمینه تولید و هم در زمینه نویسندگی حضور دارد  در برنامه‌های تلویزیونی The Exorcist و The Haunting of Hill House فعالیت داشته.

کارگردانان

جرد بوش و چاریس کاسترو اسمیت بجز نویسنده بودن کارگردان های این انیمیشن نیز هستند. بوش کارگردان انیمیشن برنده اسکار  Zootopia نیز بوده. این در حالی است که  اولین تجربه اسمیت به عنوان کارگردان خواهد بود.

بایرون هاوارد نیز به عنوان کمک کارگردان حضور دارد. هاوارد سال‌ها در بخش انیمیشن دیزنی کار کرده است و موفقیت‌های بی‌شماری از جمله Bolt، Tangled، Zootopia و فیلم کوتاه Tangled Ever After را در کارنامه خود دارد.

بازیگران

Encanto همچنین دارای بازیگران فوق العاده ای است. استفانی بئاتریز در نقش Mirabel است که طرفداران او را از Brooklyn Nine-Nine یا اخیراً در موزیکال Lin-Manuel Miranda In The Heights می شناسند.

بقیه بازیگران عبارتند از ماریا سیسیلیا بوترو (قانون مخفیانه) در نقش ابولا آلما، جان لگوئیزامو (جان ویک: فصل ۲) در نقش برونو، دایان گوئررو (دوم گشت) در نقش ایزابلا، جسیکا دارو (به دنبال هانا استون) در نقش لویزا، راوی کابوت -کونیرز (BlackAF) در نقش آنتونیو، آنجی سپدا (هالو) در نقش جولیتا، ویلمر والدراما (به جلو) در نقش آگوستین، کارولینا گایتان (نارکوس) در نقش پپا، مائورو کاستیو (ال جو) در نقش فلیکس، خواننده آداسا در نقش دولورس، و رنزی فلیز (فراریان) در نقش کامیلو.

سبک انیمیشن

سابقه انیمیشن سازی  دیزنی نشان میدهد که هنر انیمیشن سازی دو بعدی را به کمال رسانده و جوایز اسکار بی شماری را به دست آورد. به این دلیل دوباره به سبک پروژه هایی مانند شاهزاده خانم و قورباغه بازگشته ،اما Encanto از تکنیک های انیمیشن سازی سه بعدی مدرن استفاده می کند که از طریق سیستم های رندرگیری CGI ایجاد می شوند.تریلرها نشان می‌دهند که ممکن است Encanto از پر جنب و جوش‌ترین اثار دیزنی باشد.

  استراتژی انتشار

در ماه های اخیر با توجه به وضعیت جهانی ، برخی از پروژه‌های دیزنی  مستقیماً در +Disney یا Premium Access منتشر شده‌اند. با این حال، دیزنی به دنبال نمایش کامل Encanto درسینماها است.  به این معنا که این فیلم برای مدتی طولانی به سرویس‌های استریم راه پیدا نخواهد کرد.

Encanto در ۲۴ نوامبر ۲۰۲۱ منتشر می شود.

Encanto