Dune

Dune از نگاه کریستوفر نولان

Dune  در باکس آفیس ایالات متحده نمایش خوبی داشت و با موفقیتی فرا تر از پیشبینی ها رو برو شد. از میان همه تماشاگرانی که طرفدار آخرین فیلم علمی-تخیلی دنیس ویلنوو شدند، کریستوفر نولان، فیلمساز نامزد اسکار «Tenet» و «Dunkirk»، ممکن است پرمخاطب ترین انها باشد. نولان  برای قسمت اخیر پادکست «The Director’s Cut» با ویلنوو گپ زد و چیزی جز تمجید از Dune   برای اشتراک گذاشتن نداشت.

نولان گفت: Dune یکی از بی‌نظیرترین ترکیب های VFX و  cinematography است که من دیده‌ام. “در تمام مراحل فیلم ، کاملا باور پذیر است.”

نولان ادامه داد: تیم شما کار فوق العاده ای انجام دادند. فکر می‌کنم این فیلم نسل جدیدی از طرفداران را با Dune آشنا می‌کند که هرگز کتاب را نخوانده‌اند یا انها را به خواندن کتاب تشویق می‌کند. من چند بار Dune را دیدم و هر بار چیزهای جدید و جزئیات تازه در جهان  این فیلم کشف می کنم. شیوه ای  Dune  را برای نمایش روی   صفحه نمایش های بزرگ اماده کرده باورنکردنی است. Dune  لذت و هدیه واقعی برای علاقه مندان فیلم وسینما است.

nolan-villeneuve

ویلنوو نیز برای آخرین فیلم  نولان، Tenet  نظراتی مشابه داشت. قبلا کارگردان Dune  یعنی ویلنوو در پادکست ReelBlend به گفته بود: فکر می کنم Tenet  یک شاهکار است. این فیلم یک دستاورد سینمایی باورنکردنی است. در عین حال که فیلم بسیار پیچیده‌ای است، من را به خوبی سرگرم کرد، چندین بار آن را دیدم و هر بار هیجان‌انگیز بود . سطح تسلط کریستوفر نولان بی‌نظیر است.

Dune از نگاه بیل دسوویتز

در مورد جلوه های ویژه ی فیلم  در حال حاضر IndieWire آخرین اثر Villeneuve  یعنی Dune  را به عنوان پیشتاز در رقابت اسکار برای بهترین جلوه های ویژه رتبه بندی می کند. آخرین فیلم علمی-تخیلی  این کارگردان، «بلید رانر 2049»  هم برنده جایزه اسکار بهترین جلوه های ویژه بوده پس دور از انتظار نیست. بیل دسوویتز از IndieWire می نویسد: Dune  ویلنوو در بخش VFX به عنوان تلاقی بین «لارنس عربستان» و «جنگ ستارگان» پیشتاز است. DNEG  تمام تلاش خود را کرده و VFX تماشایی را برای فیلم خلق کرده که توسط پل لمبرت برنده دو اسکار تولید VFX و گرد نفزر سرپرست SFX برنده اسکار نطارت میشد.

دسوویتز ادامه می دهد: این فیلم که در بوداپست، اردن، امارات متحده عربی و نروژ فیلمبرداری شده است، در تمام لحظات  از وزش باد گرفته تا طوفان های خشن شن ، موجود حشره مانند در حال پرواز. اورنیتوپترها (نیاز به تنظیمات ویژه در دوربین و با پشتوانه بیرونی فوتورئال)  CG کرم های شنی ، که باعث می‌شوند کل صحرا به ارتعاش درآید، باور نکردنی عمل میکند.

Dune
Dune

تماشا کنید

Dune
Dune