مستند عروسک

مستند عروسک نامزد بهترین مستند کوتاه

مستند عروسک ساخته ی الهه اسماعیلی نامزد دریافت جایزه بهترین مستند کوتاه  (Critioice Choice Awardcs ) شد.

به گزارش پایگاه خبری فیلم کوتاه Critics Choice  یکی از بزرگترین و معتبرترین انجمن های منتقدان و نویسندگان فیلم آمریکا و کاناداست که تشکیل شده از شناخته ترین منتقدان تلویزیون، رادیو و رسانه‌های آنلاین.

جوایز مستند Critics Choice  از سال ۲۰۱۹  به صورت سالانه در ماه نوامبر به بهترین مستندهای سال اعطا می‌شود.

جوایز مستند انجمن Critics Choice در کنار جوایز ایدا (انجمن جهانی مستند) و جوایز اسکار به عنوان مهمترین جوایز غیر جشنواره‌ای فیلم‌های مستند در آمریکا به شمار می‌روند.

مستند عروسک تنها مستند مستقل حاضر در میان فیلم‌های نامزد شده است ، سایر نامزدهای معرفی شده در این انجمن از تولیدات بزرگترین استودیوهای ساخت فیلم دنیا مثل آمازون، نتفلیکس، اچ بی او، تایم و نیویورک .تایمز هستند

خلاصه داستان عروسک

علیرضا  به ازدواج دخترش عسل  با وجود اینکه تنها ۱۴ سال سن دارد راضی است. البته اوشروع میکند به مشورت با اقوام خود و هر کدام نظری دارند اما برای اکثر آنها ازدواج زیر سن قانونی گزینه ایده آلی نیست. اما عوامل زیادی را باید در نظر بگیرند: علیرضا  اخیراً طلاق گرفته ، مشکلات مالی زیادی دارد و در محل کار خود زندگی می کند. نگرانی در مورد پتانسیل عسل برای ارتباط با پسران خارج از ازدواج و البته ، خواستگار هم فرد خوبی به نظر می رسد. خود عسل بحثی نمی کند چون دلایلی برای  ازدواج دارد.

مستند عروسک

درباره الهه اسماعیلی

متولد ۱۳۶۹، مشهد، ایران. الهه اسماعیلی دانشجوی کارشناسی ارشد در NFTS است. و فارغ التحصیل کارشناسی از دانشگاه هنر تهران. از سال ۱۳۹۵ – که در بین بیش از ۱۵۰۰۰۰ شرکت کننده در کنکور هنر  (کنکور سراسری ایران) رتبه اول را کسب کرد – عضو بنیاد ملی نخبگان ایران است.

 دغدغه های  او بیشتر شامل حقوق کودکان و زنان است. مسائلی مانند ازدواج کودکان، کودک آزاری، بی توجهی یا خشونت توسط والدین، تجاوز جنسی، زنان علیه زنان و نابرابری های اجتماعی در اثار او به خوبی مشاهده میشوند.

مستند عروسک