فیلم سازی شرکت Marvel بدون پرده سبز ویرچوال پروداکشن ( Virtual Production ) چیست؟

ویرچوال پروداکشن ( Virtual Production ) چیست؟

فیلم سازی شرکت Marvel بدون پرده سبز – virtual production ا پرده سبز ( یا پرده کروماتی ) یک روش فیلم سازی حرفه ای و بسیار جذاب است که فیلم هایی مانند Matrix ، Avengers ، Spider-Man و غیره از این روش استفاده کرده اند . اما هنر و سینما روز به روز رو به پیشرفت است . ویرچوال پروداکشن virtual production تکنولوژی است که به وسیله ی مانیتور و شبیه سازی محیط ، در پشت سر کارکتر قرار می گیرد و جایگزین پرده سبز می شود . به وسیله ی موتور انریل شبیه سازی محیط را در پشت سر کارکتر تغییر می دهند . 

Mandalorian ، Joker  و Murder on the Orient Express سریال و فیلم هایی هستند که به وسیله ی مانیتور های بسیار بزرگ و محیط کاملا شبیه سازی شده ساخته شده اند .

فیلم هایی مانند :

the art departments on The Meg

Le Mans 66
( Ford v Ferrari )

Ad Astra

Rocketman

Lion King’s

از موتور انریل ( unreal Engine ) برای پیش نمایش از خروجی کار استفاده می کردند .

ویرچوال پروداکشن ( Virtual Production ) چیست؟

فیلم سازی شرکت Marvel بدون پرده سبز l ویرچوال پروداکشن یک تکامل تکنیکی است که به شکل ” نمایش زنده در پشت بازیگران ” استفاده می شود . در حال حاضر ILM Stagecraft یکی از بزرگ ترین صحنه های فیلم برداری برای تکنولوژی ویرچوال پروداکشن است که سریال Mandalorian در آن ساخته شده است .

ارتباط موتور انریل ( unreal Engine ) با ویرچوال پروداکشن

انریل انجین ( unreal Engine ) یک موتور بسیار قدرتمند که توسط استودیو Epic طراحی شده است . شرکت اپیک چند سالی می شود که این نرم افزار را از حالت پولی و لایسنس خارج کرده و به صورت رایگان و متن باز در سر تاسر دنیا به اشتراک گذاشته است . این موتور در تکنولوژی ویرچوال پروداکشن برای شبیه سازی انچه که در پشت سر کاکتر اتفاق می افتد را انجام می دهد . می توان به رندینگ فیزیکی ، هوش مصنوعی ، افکت های بصری ، قوانین بر پایه فیزیک و … در موتور unreal اشاره کرد که یک محیط کاملا واقعی را به ما نمایش می دهد . سریال Mondalorian که یک سریال تلویزیونی ، نمایش بسیار خوبی در زمینه فیلم و سریال به اجرا گذاشته است . صحنه هایی از این فیلم به وسیله ی موتور انریل شبیه سازی شده است .

ویرچوال پروداکشن ( Virtual Production ) چیست؟