آخرین جدای: ساختن یک اسنوک بهتر

جنگ ستارگان : ساختن یک اسنوک بهتر l در جدیدترین دنباله جنگ ستارگان، اسنوک به لطف اندی سرکیس زنده می‌شود – بسیار، به طرز وحشتناکی زنده است.

طرفداران جنگ ستارگان با اسنوک در The Force Awakens ملاقات کردند. بدی پژمرده فقط یک طرح ریزی مبهم بود که با آدم های فرست مرتبه اش توطئه از راه دور داشت. اما در دنباله دسامبر، آخرین جدای، مقام معظم رهبری از نمای نزدیک خود می گیرند. بن موریس، مدیر خلاقیت Industrial Light & Magic می‌گوید: «چهره اسنوک دیگر یک هولوگرام صابونی و ژلاتینی نیست. “او واقعی خواهد شد.” خوب، همانقدر که اندی سرکیس تحت پوشش حسگرهای ضبط حرکت می‌تواند واقعی باشد (با کمک فناوری رندر جدید و نرم‌افزار پوستی هدفمند). که می گویند: بسیار، به طرز وحشتناکی زنده.

نقشه

موریس و تیمش دوربین‌های ۵۰ و بالاتر با وضوح بالا را در همه جا – از بالا تا مستقیماً روی صورت اندی سرکیس – قرار دادند تا در زمان واقعی یک شبیه‌سازی دیجیتالی از بازیگر خال‌دار حسگر ایجاد کنند. موریس می‌گوید: «همانطور که اندی عملکرد خود را ارائه می‌کند، ما به‌طور خودکار در حال ایجاد منحنی‌های انیمیشن برای فر کردن لب بالایی، میزان لبخند، چروک شدن ابروی او هستیم.»

رندر کنید

برای کار با نسخه دقیق‌تر اسنوک در این مرحله از تولید، حداکثر ۲۴ ساعت زمان رندر برای هر تصویر طول می‌کشد، بنابراین انیماتورها برای تماشای حرکت اسنوک (و نه سرکیس) در میان پخش‌ها، به این رندر با وضوح پایین اعتماد کردند. در همین حال، بخش جلوه‌های موجودات، مدل‌های فیزیکی پیچیده‌ای از صورت غرق‌شده و دست استخوانی اسنوک را مجسمه‌سازی می‌کرد که در نهایت دیجیتالی می‌شد و بر روی قاب سیمی حرکات سرکیس ترسیم می‌شد.

زنده کردن

موریس می گوید: «چهره ای مانند اسنوک بسیار پیچیده است. جزئیات زیادی در پوست وجود دارد – لکه‌های پیری، کک و مک، رگ‌ها، مویرگ‌ها. و فراتر از جزئیات اصلی مانند ریز چین و چروک مواردی مانند قسمت هایی از صورت مرطوب است. برای اینکه بفهمند نور چگونه به چین‌های مختلف صورت برخورد می‌کند، هنرمندان دیجیتال فیلم‌های افراد مسن و کچل را مطالعه کردند.