تکنولوژی متاورس در آینده

تکنولوژی جدید متاورس

زاکربرگ بنیان گذار شرکت فیسبوک در ششم آبان ( ۲۸ اکتبر ) در جریان یک کنفرانس انلاین از نام جدید Meta رو نمایی کرد که جایگزین مجموعه فیسبوک ، اینستاگرام و واتس اپ می شود . همچنین زاکربرگ با معرفی Meta از ایده های بلند پرواز خود در مورد پروژه متاورس و آینده هدست های واقعیت مجازی صحبت کرد .  در این مقاله به اصطلاح متاورس  می پردازیم .

تکنولوژی متاورس در آینده

تکنولوژی متاورس چگونه است ؟

متاورس قرار است یک شبکه ای مجازی که کاربران در آن نقش آفرینی آنلاین دارند باشد و درآن از جنبه های مختلف بازی های ویدئوی ، شبکه های اجتماعی ، تکنولوژی واقعیت مجازی و بلاکچین استفاده می شود . زاکربرگ در کنفرانس Connect اینگونه می گوید : (( در متاورس هرکاری را که تصویر می کنید ، می توانید انجام دهید . به وسیله ی متاورس به کارکردن بپردازید ، با خانواده و دوستان گرد هم بیایید ، بازی کنید ، آموزش ببینید ، محصول خرید کنید و هر محتوایی که تصویر می کنید با موبایل و کامپیوتر نمی شود آن را خلق کرد ، خلق کنید و از نزدیک حس کنید . در آینده می توانید به سرعت به مکان های مختلف تلپورت کنید .))

بسیاری از افراد ، متاورس را جایگزین اینترنت می دانند و افراد مختلف همانند زاکربرگ به شدت در تلاش هستند تا اینده را به زودی محقق کنند .

تکنولوژی متاورس چگونه است ؟

کلمه متاورس از کجا آمده است ؟

اولین بار در سال ۱۹۹۲ کلمه متاورس در کتابی به اسم Snow Crash که نوسینده آن Neal Stephenson است استفاده شده . متاورس دنیایی است که در این کتاب خیال پردازی شده است که فردی به اسم Hiro Protagonist به وسیله ی پوشیدن عینک های مخصوص وارد دنیای متاورس می شود . البته ویلیام گیبسون در سال های قبل تر در رمان معروف خود یعنی Neuromancer به یک دنیای تخیلی اشاره می کند که اسم آن Cyberspace نام داشت .

کلمه متاورس از کجا آمده است ؟

فیلم سینمایی Ready Player One می تواند یک نمونه بسیار نزدیک از تعریف تکنولوژی متاورس باشد .

توکن های غیر مثلی یا NFT در متاورس

یکی از مهم ترین موضوعاتی که در تکنولوژی متاورس مطرح شده است طریقه تبادل آتیم ها و واحد پولی در این دنیای مجازی است . در کنار ارز های دیجیتال ،توکن های غیر مثلی یا NFT (Non-fungible token) در دنیای مجازی متاورس شناخته می شود . این ارز در حال کسترش و رمز نگاری است که یک پدیده ی جدید در تکنولوژی بلاک چین به شما می رود . امروزه در بین صنعت گران تکنولوژی بحث کریبتوکارنسی به شکل خاصی جایگاه خود را پیدا کرده است .

مستند عروسک