زامبی

آرگون اولین فیلم زامبی محور ایران

فیلم کوتاه آرگون اولین فیلم زامبی محور ایران است که به کارگردانی شورش وکیلی آماده نمایش شده است.به گزارش عصرایران، این فیلم در ژانر وحشت و سابژانر زامبی قرار میگیرد و روایت چند شخصیت است  که در  یک شهر زامبی زده در یک گاراژ متروکه پناه گرفته اند وسعی در حل مشکل خود دارند .

به گفته  خود کارگردان شورش وکیلی ارگون اولین فیلم زامبی محور ایران است و این بارداستانی زامبی  محور را که بیشتر در فیلم‌های هالیودی به آن پرداخته شده از نگاه شورش وکیلی کارگردان کردستانی در ایران میبینیم که سعی شده  به خوبی انرا بومی سازی کند و برای این کار از لوکیشن های بومی و فرهنگ و زبان کردستان استفاده کرده.

آرگون اولین فیلم زامبی محور ایران

ژانر فیلم


ژانر وحشت هر  روز محبوبیت  بیشتری در سینمای دنیا پیدا می‌کند و حتی اکثر جشنواره‌های بین المللی در دسته بندی‌های خود این ژانر را گنجانده اند، اما متاسفانه این ژانر در ایران محجور واقع شده و فیلمسازان  کمی به سراغ این ژانر رفته اند که شاید سختی و پر ریسک بودن این ژانر باعث این امر بوده است.
این فیلم با حمایت صندوق هنرمندان ساخته شد .در شهر سنندج فیلمبرداریو از لوکیشن‌های بومی و فرهنگی کمک گرفته است. با زبان کردی رایج در این منطقه کردی اردلانی ساخته شدهوبا مشکلات زیادی در پروسه تولید همراه بوده است و طراحی صحنه و گریم سنگینی داشته و پست پروداکشن و جلوه‌های ویژه در این فیلم به دلیل حجم بالا به طول انجامید.

آرگون اولین فیلم زامبی محور ایران

مفهوم فیلم کوتاه on time

شورش وکیلی مدیر فیلمبرداری و کارگردان  آرگون اولین فیلم زامبی محور ایران می‌گوید این فیلم چالشی سخت بود، چون پیدا کردن لوکیشن‌هایی در شهر سنندج که در راستای موضوع و فضای کار باشد کار را سخت می‌کرد و تعدد لوکیشن‌های مختلف استفاده شده در این فیلم هم از دیگر سختی ها بوده.

همچینین کار گریم ارگون را ایوب شیخ احمدی به عهده داشت که از دیگر سختی  های فیلم بود، چون با نبود امکانات و با خلاقیت‌های گریمور این کار انجام گرفته. طراحی صحنه این به عهده شورش وکیلی و ایوب شیخ احمدی بوده که سنگینی کار را بیشتر کرده است.
عوامل دیگر فیلم توفیق امانی به عنوان مشاور پروژه و تدوین گر، بازیگران مبین قادری، میلاد مرادی، ویان خیرآبادی، جهانگیر نیلی و رضا ساعدی هستند.

آرگون اولین فیلم زامبی محور ایران